Eșec usturător

08 August 2016

CS Mioveni a debutat cum nu se poate mai prost în noul sezon competițional. În primul meci al campionatului și la debutul lui Alexandru Pelici într-un joc oficial, argeșenii s-au deplasat pe terenul celor de la Juventus București, echipă nou-promovată. Deși păreau favoriți, galben-verzii au avut parte de o surpriză extrem de neplăcută. Oaspeții au început mai bine și au marcat în minutul 38 cu un șut de la distanță expediat de Cosmin Năstăsie. La pauză avea să fie egal, 1-1, după ce Chipirliu a marcat în minutul 45 din penalty. În partea a doua a jocului, bucureștenii au forțat și au mai marcat de trei ori prin Chipirliu (min. 52) și Călinţaru (min.50 și 72). S-a terminat 4-1 pentru formația din Capitală.

Pentru CS Mioveni au evoluat: Popescu, Tirică, Gugu, Ionuț Stoica, Eduard Stoica, Boboc, Biceanu, Rădescu, Ayza, Năstăsie, Vintilă. Pe parcurs au mai intrat: Staicu, Gălan și Alin Popa.