63 de copii şi tineri vor concura la Festivalul Naţional de Muzică Uşoară „Laleaua de Aur

07 August 2016

S-au desemnat finaliştii care vor participa la Festivalul Naţional de Muzică Uşoară „Laleaua de Aur”! Ajuns la a X-a ediţie, evenimentul este unul de referinţă în circuitul naţional al competiţiilor de gen. Acesta se va desfăşura în perioada 7-9 septembrie, la Centrul Cultural Mioveni. 63 de concurenţi îşi vor disputa premiile la cele patru categorii de vârstă.


Juriul Festivalului „Laleaua de Aur”
Ca şi în anii precedenţi, din juriul festivalului vor face parte nume de rezonanţă ale muzicii uşoare româneşti:
1. Dan Dimitriu, compozitor, dirijor
2. Dida Drăgan, interpret
3. Gabriel Dorobanțu, interpret
4. Carmen Aldea Vlad, poet , textier
5. Alina Cimpoieru, coregraf
6. Elisabeta Panait, Director Casa de Cultură
7. Reprezentant Primăria orașului Mioveni
Cântăreţul Adrian Enache, care este şi un entertainer pe măsură, va fi cel care va prezenta festivalul, îi va ajuta pe concurenţi să treacă peste inevitabilele emoţii şi, nu în ultimul rând, va anima sala. De asemenea, va susţine şi un recital la finalul festivalului.

Finaliştii Festivalului „Laleaua de Aur”
Categoria 6-8 ani
1. Bacria Denisa - 8 ani - Mioveni
2. Bratosin Mihai - 8 ani - Popești, Vrancea
3. Cîrstea-Onel Maia - 7 ani - Mioveni
4. Cristea Andreea Ana-Maria - 6 ani - Buzău
5. Drăgușin Alexia - 8 ani - Moșoaia
6. Ion-Mircea Mara - 7 ani - Pitesti
7. Marcu Antonia - 8 ani - Mioveni
8. Melescanu Miruna - 7 ani - Glavanesti, Bacau
9. Mihalascu Andra - 8 ani - Buzau
10. Rădulică Corina Maria - 7 ani - Pitesti
11. Sahlian Anastasia - 7 ani - București
12. Onica Teodora - 6 ani - Bruxelles
13. Popescu Alexandra - 7 ani - Rm.Valcea

Categoria 9-11 ani
1. Alexandru Catalina Nicola - 10 ani - Bascov
2. Andrei Theodor-Octavian -11 ani - Bucuresti
3. Angelescu Andra-Maria - 11 ani - Pitesti
4. Dinca Iustina Mihaela - 10 ani - Pitesti
5. Dragoiu Marina Alessia - 9 ani - Buzau
6. Florea Viviana Stefania - 11 ani - Pitesti
7. Ion-Mircea Cezar - 11 ani - Pitesti
8. Moga Adnana-Evelina Georgiana - 9 ani - Calinesti, Argeș
9. Necula Ilona Andreea - 9 ani - Buzau
10. Olaru Alexandra - 9 ani - Pitești
11. Onete Rebeca Cristina - 11 ani - Bucuresti
12. Oprea Otilia - 11 ani - Pitesti
13. Petrov Ana Maria -11 ani - Pitesti
14. Rădău Ana - 9 ani - Pitesti
15. Simion Denisa-Alexandra - 11 ani - Barlad
16. Stoica Eduard Florentin - 10 ani - Ploiesti

Categoria 12-14 ani
1. Banyai Lisa Maria - 13 ani - Cluj Napoca
2. Dimitriu Anne Mary - 13 ani Mioveni
3. Dobrinescu Irina - 14 ani - Mioveni
4. Lisaru Ingrid - 13 ani - Mioveni
5. Manaila Alexandru-Marian - 12 ani - Bucuresti
6. Mihalascu Diana - 14 ani - Buzau
7. Mosnegutu Alberta-Lorelai - 13 ani - Targoviste
8. Nedelcu Diana - 12 ani - Pitești
9. Oproiu Andra - 13 ani - Campulung
10. Picurici Ana-Maria - 14 ani - Campulung
11. Pop Mara - 14 ani - Cluj Napoca
12. Popescu Alexia-Stefania - 14 ani - Câmpulung
13. Sorlea Iulia - 12 ani - Cluj Napoca
14. Stancu Gabriela Alexandra - 12 ani - Pitesti
15. Ungureanu Eduard - 12 ani - Brasov

Categoria 15-25 ani
1. Argeseanu Miruna - 17 ani - Pitesti
2. Brosteanu Octavian - 17 ani - Alexandria
3. Catanoiu Ioana - 17 ani - Rm.Vilcea
4. Chelaru Diana Adina - 18 ani - Zorleni, Vaslui
5. Chifu Eliza Elena - 17 ani - Craiova
6. Danil Ionut - 20 ani - Buzău
7. Diaconescu Miruna - 17 ani - Birlad
8. Feraru Robert Nicolae - 18 ani - Bucuresti
9. Gavrila Adriana - 22 ani - Calarasi
10. Nitu Cristina-Madalina - 18 ani - Bucuresti
11. Pitulan Patricia - 16 ani - Campulung
12. Rares Maris - 15 ani - Cluj Napoca
13. Rucsandra Alexandra-Ioana - 17 ani - Brasov
14. Selea Iulian - 17 ani - Pitești
15. Tache Ana-Bianca - 17 ani - Bucuresti
16. Tomus Paul - 21 ani - Alba Iulia
17. Tudor Sebastian - 20 ani - Roman
18. Udroiu Bianca Elena - 17 ani - Campulung
19. Zaharia Paula Larisa - 17 ani - Barlad

Concurenții calificati în finala concursului vor achita taxa de concurs în valoare de 100 Ron în prima zi a concursului, la sediul Centrului Cultural Mioveni.

Programul concursului
Ziua I – 6 septembrie
*Ora 10.00 - sosirea concurenţilor grupele 6-8, 9-11, 12-14 ani;
*Ora 10.30 – 17.00 repetiţii grupele 6-8, 9-11, 12-14 ani, pe suport CD;
*Ora 17.00 – Pauză;
*Ora 18.00 - repetiţii grupa 15-25 ani, cu orchestra;

Ziua a II-a (prima zi de concurs) – 7 septembrie
*Ora 10.00 - repetiţii grupele 6-8, 9-11, 12-14 ani pe suport CD (repetiție generală);
*Ora 18.00 - concurs;
*Ora 20.00 – recitaluri susţinute de câștigătorii ediției precedente: Mara Bratu și Alexia Niculae);

Ziua a III-a (a doua zi de concurs) – 8 septembrie
*Ora 10.00 - repetiţii grupa 15-25 ani, cu orchestra, repetiție generală);
*Ora 18.00 - concurs;
*Ora 20.00 – recitaluri susţinute de câștigătoarea Marelui Trofeu, Ștefania Vorovenci şi Gabriel Dorobanțu;

Ziua a IV-a - Gala de premiere – 9 septembrie
*Ora 18.00 - Gala de decernare a premiilor;
*Ora 20.00 - recital Adrian Enache.

Informaţii suplimentare pot fi obţinute pe site-ul http://www.centrulculturalmioveni.ro şi la numărul de telefon 0348.445.856.


Trust Media Impact logo